Global Events
- This event has passed.
Connecting Future Leaders | April | Oslo
April 1 @ 5:00 pm - 9:00 pm

Connecting Future Leaders
â Selvutvikling for morgendagens ledere: Hvordan investere i egen vekst og skape et solid fundament for fremtiden..
đ
Date: Tirsdag 1. april 2025
đ Time: 17:00 â 21:00
đ Venue: Amerikalinjen, Oslo
đą Address: Jernbanetorget 2, 0154 Oslo
Velkommen til Ă„rets fĂžrste âConnecting Future Leadersâ-arrangement!
Basert pÄ tilbakemeldinger fra workshoppen i desember, har vi valgt selvutvikling som tema. Denne kvelden vil vi fokusere pÄ hvordan du kan bygge videre pÄ eget potensial, styrke din kompetanse og tilrettelegge for videreutvikling og karrierevekst.
VÄrt mÄl er Ä skape faglige- og sosiale mÞtepunkter for erfaringsutveksling og nettverksbygging blant unge ledere og talenter pÄ 35 Är og under i hotell-, reiselivs- og eventbransjen.
Vi vil poste Ă©n speaker i uken frem mot arrangementet â sĂ„ fĂžlg med for pĂ„ det spennende programmet! Det blir servert enkel mat/snacks og drikke, og arrangementet er gratis for HSMAI-medlemmer.
Deltagelse pÄ arrangementet er gratis for HSMAI medlemmer. Registrer deg i dag for Ä sikre din plass!
Meld deg pÄ i dag for Ä sikre din plass! Vi gleder oss til Ä se deg pÄ Amerikalinjen for nok en spennende kveld!
Ta kontakt med oss pÄ postbox@hsmai.eu for eventuelle spÞrsmÄl.
Du mĂžter:
Svein Harald RĂžine “Mr. Modig”
Foredragsholder, Konferansier, Lederutvikler, Performance coach
Med nÊrmere 1000 foredrag og lederkurs fra inn- og utland bak seg i mer enn 13 Är.
Den rÞde trÄden i alt han formidler, er Ä vÊre MODIG og takle frykt, slik at du kan oppnÄ mer pÄ jobb og i livet generelt.
Svein Harald ble kĂ„ret til Ă
rets taler i Norge 2022.*
Ledelse, arbeidsglede og personlig utvikling er hans spesialomrĂ„der. Med bakgrunn som bl.a. SalgsdirektĂžr i Nidar, Marketing direktĂžr i Gilde og CEO/SVP i Altia Corporation Norway samt flere styrelederverv, har han omfattende kunnskap om hva som skal til for Ă„ etablere en inspirerende bedriftskultur, skape Ăžkt arbeidsglede og inspirasjon og hvordan man blir en modig leder – og kollega.
Erfaring
- Master i HR Management
- Internasjonal erfaring fra bÄde Hawaii og Miami i USA, 2 store reiselivsdestinasjoner.
- Jobbet pÄ Faena Hotel Miami Beach, et 5-stjerners prisvinnende luksushotell i Miami.
- FĂžr HR har An jobbet en del innen F&B i hotell og restaurant i Norge.
- FĂžr Strawberry og Clarion Hotel The Hub har An opparbeidet seg solid HR erfaring fra store internasjonale selskaper som Radisson og Sodexo.
An Nguyen
Human Resources Manager
Clarion Hotel The Hub
Anja Rossbach
Guest Relation Agent
Farris Bad
Anja 32 Är og kommer fra Porsgrunn. Hun har fagbrev som resepsjonist, og etter lÊrlingperioden ble hun resepsjonssjef pÄ Farris Bad. For tiden jobber hun hovedsakelig med booking og administrasjon, samt litt resepsjon. En morsom fakta om Anja er at hun deltok i 71 grader nord i 2018!
Axel Stensholt Heiberg er Resepsjonssjef pÄ THE THIEF. Han har en bachelorgrad i hotelladministrasjon og -ledelse fra Kristiania, med fordypning i endringsledelse, planlegging, drift og ledelse, samt Þkonomi, kapasitetsstyring og prissetting.
Axel har vÊrt i hotellbransjen fra han var 18 Är, og har vÊrt av og pÄ i Strawberry i 10 Är. Det startet pÄ Quality Hotel Klubben i TÞnsberg i 2014. I tillegg har Axel har ogsÄ erfaring som Customer Interaction Agent hos eBerry by Nordic Choice Hotels og Operations Manager ved Hotel Verdandi Oslo, og var assisterende resepsjonsjef pÄ det THE THIEF fÞr han tok pÄ seg rollen som resepsjonssjef.
Axel Stensholt Heiberg
Front Office Manager
The Thief
Christian Lundén
VP Strategic Growth
Strawberry
Strategisk rÄdgiver med ansvar for Ä introdusere nye forretningsmodeller, teknologier, partnerskap og lÞsninger for bÄde gjester og ansatte pÄ alle Strawberries 230 hoteller. Involvert i inkubasjons- og konseptfasen av nye prosjekter og hotellkonsepter.
Erfaren internasjonalforedragsholder innen innovasjon, fremtidstrender, digitalisering og viktigheten av Ă„ tenke annerledes.
Var direktÞr for Future Business-avdelingen i Strawberry frem til mars 2020, hvor han jobbet med disruptiv innovasjon, smÄskalaprosjekter (MVP-er) og intern opplÊring om trender innenfor og utenfor bransjen.
Har ledet flere «verdens fÞrste»-prosjekter som mobile nÞkler (nÄ ogsÄ tilgjengelig med Apple Wallet Key som fÞrste utenfor USA), digital gjestereise, blockchain-lagerstyring, stemmeassistenter (Alexa), projeksjonskartlegging og mange andre hotellrelaterte lÞsninger for ansatte og gjester.
Har ti Ärs erfaring fra hotellbransjen som hotellsjef pÄ ulike hoteller i Winn Hotels Group.
Alf Sagen, en dypt erfaren COO/CIO/MD, har bygget sin karriere hovedsakelig innen reise, IT og tjenesteytende nĂŠringer. Han ser pĂ„ seg selv som en verdensborger og mener at geografisk avstand ikke er en hindring for effektivt teamarbeid. Alf har grunnlagt flere selskaper, bĂ„de som medgrĂŒnder og som leid ledelse, og har betydelig erfaring med forretningsprosessreengineering ved Ă„ integrere IT for Ă„ skape verdi.
Han har omfattende forstĂ„else av forretningsprosesser, og bruker IT som en differensierende faktor for virksomheten, med mĂ„l om Ă„ vĂŠre disruptiv. Hans tekniske kompetanse dekker tech, utvikling/DevOps-metodikker, arkitektur/enterprise design og strategisk IT-forstĂ„else. Alf har fungert i roller som prosjektleder, faglig ekspert, arkitekt (EA og enterprise systems portfolio/EAI), og konsulent/rĂ„dgiver.Spesielt kunnskapsrik innen reiselivsbransjen, har han dyp innsikt i luftfart, inkludert flyselskaper (samt cruise og bakkesegmenter + “mobilitet”), og er kjent med bĂ„de standarder og mindre konvensjonelle alternativer, distribusjon og forskjellige systemer/leverandĂžrer.
Alf Sagen
Digital & IT
SAS Scandinavian Airlines
Co-Moderators:
Hero Azeez
Administrerende DirektĂžr
Hotel Christiania Teater
Hero Azeez startet sin karriere i hotellbransjen i en ung alder og har raskt etablert seg som en fremragende leder. Allerede som 25-Äring ble hun hotellsjef pÄ Hotel Christiania Teater, fÞr hun senere fikk sin nÄvÊrende rolle som administrerende direktÞr. Hero har vist en enestÄende evne til Ä balansere hardt arbeid med dedikasjon til gjestenes opplevelse. Med erfaring fra Clarion Hotel Royal Christiania og The Thief, fikk hun en solid plattform for videre utvikling. Hennes utdanning innen Hotelledelse fra HÞyskolen Kristiania bidro til Ä forsterke hennes kompetanse.
Heroâs prestasjoner og innsats har blitt anerkjent av bransjen, og hun ble tildelt tittelen “Ă rets Unge Hotelier” av HSMAI i 2021.
Hisham er Teamleder for Meeting & Events hos Radisson Hotel Group, der han leder eventavdelingen pÄ fire Radisson-hoteller i Oslo. Med erfaring som prosjektleder i et eventbyrÄ og som tidligere grunnlegger og leder av bÄde et eventbyrÄ og en restaurant, er han kjent for Ä skape uforglemmelige opplevelser. Hisham kombinerer sin omfattende erfaring med en lidenskap for Ä levere hÞy kvalitet og kreativitet i hvert arrangement.
Hisham Mansour
Teamleader, Meeting & Events
Radisson Hotel Group